Piccy – firma, która chce pomagać, nieść radość i nadzieję

Wszystko zaczęło się w ramach działalności studenckiego koła naukowego, gdzie zostaliśmy przydzieleni do jednej grupy projektowej. Jej założeniem było stworzenie inicjatywy łączącej ze sobą dwa wymiary: CSR i biznes. Po wielu godzinach spotkań i dyskusji wpadliśmy na pomysł…
i właśnie w ten bardzo prosty sposób, z burzy mózgów pięciu studentów, powstało
Piccy!

Projekt został zainicjowany pod koniec 2020 roku, który ze względu na trwający lockdown oraz wciąż nakładane na nas obostrzenia, był czasem ogólnego niepokoju. Choć brzmi to paradoksalnie, zastanawialiśmy się wtedy jaka grupa społeczna potrzebuje pomocy. A tak właściwie, to która
z nich, w trakcie ówczesnej sytuacji została pominięta, bądź zapomniana. Naszą odpowiedzią były dzieci w trudnych życiowych sytuacjach, które ze względu na różne wydarzenia stały się podopiecznymi fundacji. Skupiliśmy się właśnie na nich, ponieważ już w tak wczesnym wieku doświadczyły wielu życiowych przykrości. Musiały być jak nigdy silne, by zmierzyć się z realiami pandemii.

Piccy Julia Grabska
Piccy Karol Pogorzelski

Noś pomoc z Piccy

Naszym zamiarem była pomoc w niesztampowy sposób, o jakim jeszcze nikt nigdy nie słyszał. Zadaliśmy sobie zatem pytanie: “Co wyróżnia dzieci od dorosłych?”. Odpowiedź była prostsza niż nam się wydawało – Kreatywność bez granic! Bardzo często przedstawia się w formie rysunków, które obecnie są kluczowym i nierozłącznym elementem naszej działalności.

Dlaczego zdecydowaliśmy się na sprzedaż produktów z rysunkami dzieci? Proste! Nie znamy osoby, która w swojej szafie, nie miałaby żadnej odzieży. I tu właśnie leży prostota i innowacyjne podejście do biznesu naszego projektu! Kupując produkty Piccy, nie nosisz tylko odzieżynosisz pomoc! Dzieci wyrażają się artystycznie i tworzą, by pomóc fundacji, której sami są podopiecznymi. Mają poczucie sprawczości i satysfakcję z działania wykonywanego przez Nich na co dzień. A nasi klienci, poprzez stałą czynność, jaką jest robienie zakupów, po prostu – pomagają! It’s a win-win.

Chcąc zadbać o najwyższy komfort z noszenia naszych produktów, zdecydowaliśmy się na użycie materiałów najwyższej jakości. Wszystkie nasze produkty zawierają certyfikat OEKO-TEX Standard 100. Co więcej, z myślą solidaryzowania się z polskimi przedsiębiorcami, wybraliśmy podwarszawską szwalnię z 30-letnim doświadczeniem w produkowaniu odzieży.

Aktualnie, naszą grupą docelową sprzedaży są przedsiębiorstwa. Wierzymy, że w ten sposób pomożemy fundacjom na szerszą skalę. Wraz z odpowiednim rozwojem planujemy wyjść na przeciw klientom indywidualnym i tym samym, prowadzić dwa modele sprzedaży: B2B oraz B2C. Pragniemy, by nasza inicjatywa zrzeszała i aktywizowała do pomocy, dużą część polskiej społeczności. Spełnieniem naszych marzeń będzie dzień, w którym podopieczni wspieranej przez nas fundacji, przechadzając się ulicą, zobaczą kogoś w produkcie Piccy z ich rysunkiem… myśląc sobie wtedy, jak małą rzeczą, zrobili tak wiele!

Fundacje, które wspieramy:

We're Here To Help Your Business

Podoba Ci się nasz pomysł?

Chcesz pomagać z nami?